הפעלות לחנוכה לגיל הרך

חגים הם הזדמנות מעולה לערוך מסיבות ומפגשים ברוח מיוחדת, בהתאם למאפייני החג.
אירועים כאלה ראוי שיהיו גם מלאי שמחה וכייף וגם הזדמנות להיכרות עם מנהגי החג, יופייה וייחודה של המסורת העומדת מאחוריו. מסיפורו של כל חג וחג ניתן ללמוד ולהשליך על ערכים רצויים, ובמיוחד לחג החנוכה נתונים מעולים אשר בתכנון נכון ישרתו היטב את כל המטרות שהוזכרו.

באבן נייר ומספריים השקענו רבות במשך השנים בפיתוח הפעלות לחנוכה לגיל הרך, וכיום, יותר מתמיד, אנו ערוכים להציע לכם מגוון הפעלות מרתקות ומשעשעות, עמוסות כל טוב ממטעמי תרבות החג המיוחד הזה.
דוגמאות להפעלות לחנוכה לגילאי גן חובה

אחד ממרכיבי חג החנוכה הוא סיפור גבורת המכבים, התמודדות וניצחון של מעטים על רבים שהתאפשר בזכות רוח מלוכדת ועבודת צוות. משחקי גיבוש לילדים הם דרך מתבקשת לאפשר לקטנטנים לחוות ולפתח כישורים מסוג זה.

אחת מבין ההפעלות לגיל הרך המוכיחות את עצמן פעם אחר פעם נקראת "אולימפיאדה לענקים".

לכבוד חג החנוכה משחקי ענק כגון "סולמות ונחשים" (על "לוח משחק" הפרוש על פני רצפת החדר), "דוקים" ענקיים (בגובה 90 סמ'),  "ג'ינגה" ועוד, עוטים אופי מיוחד כשמשולבים בהם סממני החג.

כך למשל הילדים זוכים לטפס בסולמות (במשחק "סולמות ונחשים") רק אם יצליחו לענות על שאלת טריוויה הקשורה לחנוכה, מי ש'נפסל' במשחק הדוקים הענק מבצע משימה ברוח החג, על ראש המגדל במשחק הג'ינגה הענק מוצב נר שעליו יש לשמור, כך שלתוך המשחק משתרבבת גם ההבנה שלנצח ולהפסיד אינם חשובים כמו ההנאה מן המשחק עצמו.

הפעלות לחנוכה לגיל הרך בשילוב יצירה
אחת מן ההתמחויות שלנו באבן נייר ומספריים היא סדנאות יצירה, זאת מפני שאנו מבינים שיצירתיות היא תכונה שניתן ורצוי מאוד לפתח אצל ילדים.

חג החנוכה הוא הזדמנות מצוינת לשוות אופי מיוחד לסדנת יצירה ולהתאים אותה לרוח החג העליזה והמוארת. במהלך הפעילות המבוססות על סדנת יצירה הילדים יעטרו סופגניות בבצק סוכר, כל ילד יכין חנוכייה, נכין ונשחק בסביבונים, ילדים גדולים יותר יוכלו אפילו להכין נרות (התכנים משתנים לבחירתכם – ניתן להרכיב תכנית מותאמת אישית מן הפעילויות המוצעות).

הפעלות לחנוכה לגיל הרך בהתאמה אישית
האמצעים הרבים העומדים לרשותנו, הן מבחינת אביזרים והן מבחינת כוח אדם מנוסה ויצירתי, מאפשרים לנו להציע לכם להפיק אירוע חנוכה מותאם אישית לצרכיכם ולהעדפותיכם. אנו ערוכים לא רק לשלב אלמנטים שונים מן המוכן אלא גם להפיק, לפי הנחיותיכם ובתאום עימכם, הפעלות מקוריות המשרתות במיוחד מטרות שאתם מעוניינים להשיג.

אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר, נשמח לייעץ, להמליץ ולהציע את שירותינו במקום בו נוכל סייע לכם במידה הרבה ביותר.
הכול כדי לעזור לכם לארגן הפעלות לחנוכה לגיל הרך שיהיו המהנות ביותר וגם, כמובן רק באופן שתורם לכייף ולאווירת השמחה החגיגית, חינוכיות ומעודדות התפתחות.

לפרטים נוספים צור קשר

אולי יעניין אותך לקרוא גם

מוזמנים לשתףPrint this pageEmail this to someoneShare on Google+Share on FacebookShare on LinkedIn